Małgorzata Szybiak | Maja - taniec orientalny
Maja - Małgorzata Szybiak - biogram tancerki
maja taniec brzucha, maja taniec orientalny, małgorzata pszczółkowska, małgorzata szybiak,
343413
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-343413,eltd-cpt-1.0,,moose-ver-1.8, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Maja

Małgorzata Szybiak

Zaczęło się od tańca.

Jestem dyplomowaną instruktorką, choreografem i organizatorem festiwalu Barwy Orientu. Uczyłam się u wielu arabskich autorytetów techniki tańca orientalnego oraz arabskich tańców ludowych.

 

Od wielu lat prowadzę regularne kursy tańca orientalnego w Warszawie i okolicach. Ze stałych kursantek stworzyłam zespoły Imbir, Qamar i Ya Banat, z którymi propaguję taniec orientalny i występuje na Barwach Orientu. Przede wszystkim ceniona jestem za kreatywność i tworzenie widowiskowych choreografii grupowych. Wraz z nauczaniem techniki tańca wprowadzam kursantki w historię tańca orientalnego, jego gatunki, specyfikę muzyki arabskiej i rytmikę. O moim przygotowaniu do pracy w roli instruktora świadczy państwowy dyplom instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji belly dance oraz uczestnictwo w licznych szkoleniach poświęconych anatomii, fizjologii i mechanice ruchu.

 

Kilka lat byłam również związana z grupą Orient Expresja, z którą odnosiłam sukcesy w konkursach tańca orientalnego w Polsce.

 

Potem przyszedł czas na bodyART®…

W trakcie pracy tanecznej zaczęłam szukać zdrowych form ruchu, gdzie wzmocniłabym mięśnie głębokie i odciążyła kręgosłup. Trafiłam na pilates i bodyART® – treningi kompletnie inne, ale idealnie się dopełniające. bodyART spodobał mi się od razu dlatego, że dość szybko buduje siłę mięśni, jednocześnie przywiązując wagę do aktywnego rozciągania, otwierania klatki piersiowej i wydłużania kręgosłupa. Lekcje są dynamiczne i prowadzone do relaksującej muzyki. Ponieważ jest to trening z nurtu body & mind celem tych zajęć nie jest to, kto w ciągu godziny zrobi szybciej lub więcej. Ważna jest prawidłowa technika i jakość ruchu. Mniej znaczy więcej.

 

bodyART® jest dla osób, które potrzebują treningu ciała i duszy. Wykracza poza czystą fizyczność, przywraca równowagę psychiczną i duchową. Wysiłek połączono z kształtowaniem umysłu i technikami relaksacyjnymi. Człowiek ćwiczy kompleksowo nad całym sobą.

 

…pilates.

Na pilates zaczęłam chodzić w tym samym czasie, co na bodyART. Pilates służył mi jako trening pogłębionej świadomości ciałastabilizacji miednicy rozhulanej od tańca i precyzyjnej pracy mięśni głębokich. Z kolei bodyART stawiał bardzo dużo wyzwań kondycyjnych, więc był świetnym uzupełnieniem pilatesu.

 

Dzisiaj pilates pomaga mi w powrocie do sprawności po ciąży.

 

Ta metoda zawiera zestaw ćwiczeń, które angażują nie tylko ciało, ale także umysł, ponieważ wymagają dużej koncentracji.

Ćwiczenia aktywizują wszystkie włókna mięśniowe podczas rozciągania i wydłużania ciała, wzmacniają osłabione grupy mięśni. Regularnie powtarzane – z zachowaniem kluczowych zasad – łagodzą bóle pleców. Koncentrują się przede wszystkim na aktywacji mało używanych mięśni brzucha, tych głębiej położonych, i równomiernym napięciu mięśniowym w całym ciele. Te elementy kształtują prawidłową postawę ciała. Dzięki ćwiczeniom ruchy stają się delikatne i łagodne, dają wspaniałą gibkość, elegancję i modelują smuklejszą sylwetkę,  przywracając naszemu ciału równowagę, harmonię, elastyczność i wdzięk. Uczymy się świadomie uzyskiwać wydłużenie w stawach, dzięki czemu poprawiamy ich mobilność, co często jest efektem ustąpienia stanów bólowych. Nasza świadomość, związana z prawidłową postawą, poprawia nasze funkcjonowanie, pomaga nam samym kontrolować się na co dzień. Mając odpowiednią wiedzę, można „ćwiczyć” w każdych okolicznościach; nawet stojąc w kolejce, prowadząc samochód czy postarać się zmienić swoje codzienne nawyki tak, by one zaczęły „pracować” na naszą korzyść i dawały nam poprawę samopoczucia, poprawę kondycji i często ustąpienie dolegliwości bólowych.

 

Zapraszam na zajęcia grupowe i indywidualne – jeśli chcesz poczuć swoje ciało na nowo 🙂

B29B3918_jpg_jpg

3 miejsce

w kategorii solistka klasyka poziom profesjonalny na Łódzkiej Fabryce Orientu, Łódź 2015

1 miejsce

z zespołem Orient Expresja podczas Mistrzostw Europy Wschodniej, Lublin 2016

1 miejsce

z zespołem Orient Expresja w kategorii grupy fuzja/show na Łódzkiej Fabryce Orientu, Łódź 2015

East Side Story

taniec w spektaklu, Warszawa 2013-2014