Małgorzata Szybiak | Maja - taniec orientalny
Maja - Małgorzata Szybiak - biogram tancerki
maja taniec brzucha, maja taniec orientalny, małgorzata pszczółkowska, małgorzata szybiak,
343413
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-343413,eltd-cpt-1.0,,moose-ver-1.8, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Maja

Małgorzata Szybiak

Maja jest właścicielką studia Biodra na Wschodzie, dyplomowaną instruktorką, choreografem i organizatorem festiwalu Barwy Orientu. Uczyła się u wielu arabskich autorytetów techniki tańca orientalnego oraz arabskich tańców ludowych.

 

Od wielu lat prowadzi regularne kursy tańca orientalnego w Warszawie i okolicach. Ze stałych kursantek stworzyła zespoły Imbir, Qamar i Ya Banat, z którymi propaguje taniec orientalny i występuje na Barwach Orientu. Prowadzi zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. Znana jest ze swojego spokoju, cierpliwości i precyzyjnego tłumaczenia. Dużą wagę przywiązuje do powiększania świadomości ciała uczennic. Stara się, żeby w przyjaznej atmosferze odkrywały możliwości swojego ciała, poznawały, co jest dla niego dobre i uczyły się, co inicjuje ruch. Wraz z nauczaniem techniki daje upust swojemu książkowemu zacięciu, wprowadzając kursantki w historię tańca orientalnego, jego gatunki, specyfikę muzyki arabskiej i rytmikę. O jej przygotowaniu do pracy w roli instruktora świadczy państwowy dyplom instruktora rekreacji ruchowej o specjalizacji belly dance oraz uczestnictwo w licznych szkoleniach poświęconych anatomii, fizjologii i mechanice ruchu. Wiedzę na temat zdrowego ruchu czerpie też z praktyki pilatesu, a do tego jest licencjonowanym instruktorem bodyART®.

 

Od kilku lat jest również związana z grupą Orient Expresja, z którą odnosi sukcesy w konkursach tańca orientalnego w Polsce.

B29B3918_jpg_jpg

3 miejsce

w kategorii solistka klasyka poziom profesjonalny na Łódzkiej Fabryce Orientu, Łódź 2015

1 miejsce

z zespołem Orient Expresja podczas Mistrzostw Europy Wschodniej, Lublin 2016

1 miejsce

z zespołem Orient Expresja w kategorii grupy fuzja/show na Łódzkiej Fabryce Orientu, Łódź 2015

East Side Story

taniec w spektaklu, Warszawa 2013-2014